Login

Signup

Ve FTN se konalo slavnostní poděkování dobrovolníkům

15. 12. 2025 | 0 Comments
featured-image
V Thomayerově kavárně se konalo tradiční slavnostní poděkování dobrovolníkům, kontaktním osobám a dalším lidem, kteří se zapojili do dobrovolnického programu v roce 2025. Ve Fakultní Thomayerově nemocnici funguje tento program již 20 let. Nedílnou součástí programu bylo i předávání cen Anděla a následný koncert České mše vánoční J. J. Ryby v nemocniční kapli sv. Václava. Akci pořádalo Centrum podpůrné péče z FTN.

Vedoucí Centra Romana Hrabáková shrnula události letošního roku a vyzdvihla skutečnost, že dobrovolnický program v nemocnici má svou letitou tradici, která trvá již dvě dekády.  

Slavnostního večera se zúčastnili dobrovolníci a podporovatelé nemocnice. Tu zastupovala Jaroslava Mrkvičková, náměstkyně pro nelékařská zdravotnická povolání, která poděkovala přítomným dobrovolníkům za jejich pomoc, spolupráci a nadšení pro věc. 

Byly oceněni dobrovolníci, kteří jsou v dobrovolnickém programu déle než 5 let a Ceny Andělů obdrželi ti, kteří byli nejaktivnější v roce 2025. Poděkování se dostalo i firemním dobrovolníkům a kontaktním osobám z Odd. geriatrie a následné péče, z Neurologické kliniky 3. LF UK, z Dětské psychiatrie a Dětské neurologie.

Cenu Anděla za tento rok získali dobrovolníci:
Soňa Kachlířová
Helena Žoudlíková
Vladimír Drnek
staniční sestra na JIP Neurologické kliniky 3. LF UK Veronika Pompura

Zdroj: Pražský patriot