Login

Signup

Představujeme: Amelie, z.s.

25. 7. 2021 | 0 Comments
featured-image

Amelie, z.s., vznikl v roce 2006 jako občanské sdružení, jehož cílem byla psychosociální pomoc onkologicky nemocným pacientům a jejich blízkým.

Vizí Amelie je situace, kdy je rakovina vnímána „jen“ jako součást života a pro tuto vizi se Amelie rozhodla otevírat prostor. Lidé v Amelii vidí své poslání v tom, že Amelie pomáhá žít život s rakovinou. Aktivně, přímo těm, kdo to potřebují a chtějí. Proto Amelie vytváří řadu aktivit a projektů, které všechny sledují jediný bod – pomoc onkologicky nemocným a jejich blízkým. Cílem je,  aby psychosociální pomoc byla dostupná všem v České republice.

Posláním Dobrovolnického programu Amelie je zprostředkovat lidský kontakt a laickou pomoc lidem s onkologickým onemocněním a jejich blízkým ve zdravotnických zařízeních a Centrech Amelie prostřednictvím odborně vedených dobrovolníků z řad veřejnosti.

Zaujala Vás činnost Amelie a chtěli byste se zapojit? Kontaktujte koordinátorku dobrovolníků v Praze Evu Račanovou (e-mail: dobrovolnici@amelie-zs.cz, tel. 733640872 nebo 283880316).

25. července 2021