Login

Signup

Praha 3 ocenila dobrovolníky

1. 2. 2021 | 0 Comments
featured-image

Městská část Prahy 3 tradičně ocenila osobnosti, které se angažují v rámci dobrovolnické činnosti spolků či neziskových organizací na svém území.

Keramická soška anděla Vincka, pojmenovaného po patronu dobrovolnictví svatém Vincentovi, má na šatech žižkovské panorama a v rukou svírá červené srdíčko. Srdce na dlani měli v uplynulém roce i dobrovolníci, kteří se ve svém volném čase nezištně zapojili do pomoci druhým.

„Největší radost z toho má člověk sám,“ přiznává Jiří Grumlík, který bydlí nedaleko Ohrady a pravidelně dělá „pohádkového dědečka“ dětem v mateřské školce. Kromě toho rád hraje na akordeon a oživuje hudbou setkávání seniorů ve spolupráci se sdružením Remedium. „Důležité je, že si člověk ani v tomto věku nemusí připadat zbytečný,“ dodává aktivní osmdesátník, který srší vitalitou a optimismem.

Anděla Vincka letos obdrželi:
Jiří Flaška (Nová Trojka), Ing. Lenka Flašková (Nová Trojka), Jiří Grumlík (Mezi námi), Helena Hladíková (Centrum pro integraci cizinců), Mgr. David Hron (Pečovatelská služba Praha 3), Václav Mornštejn (Senioři České republiky), Miluška Svobodová (Senioři České republiky), Alois Vápenka (Senioři České republiky), Mikuláš Vymětal (Buči).

Všem dobrovolníkům děkujeme!

1. února 2021

Zdroj: radniční noviny městské části Praha 3